info@senkronjenerator.com.tr

Jeneratör Periyodik Bakım

Senkron Jeneratör

Niçin Periyodik Bakım Sözleşmesi??

Jeneratör setinin devreye alınmasıyla birlikte, belirlenmiş bir bakım takvimi çerçevesinde kontrollerinin ve bakımının yapılması ve sarf malzemelerinin değişimi gerekmektedir. Bu işlemler ürünün garanti süresince ve sonrasında özenle takip edilmelidir. Bu konu garanti kapsamı ile direk ilgilidir.

Makine parkı uygun şekilde kullanılmayıp,ürün geçici tedbirlerle ayakta tutulmaya çalışılınca makinenin ekonomik ve hizmet ömrü tükenmekle kalmayıp,boyutları hesaplanamayacak maddi kayıplara yol açabilmektedir.

Değişik marka ve model ürünlere yedek parça temini,donanım arızalarına uzman kadro müdahalesi hız ve ekonomik açıdan müşterilerin kendi imkanlarıyla mümkün olmamaktadır.

Jeneratörünüzün sorunsuz ve verimli şekilde uzun dönemli hizmet vermesi, arıza oluşmadan önlem alınabilmesi periyodik bakım ve kontrollerinin zamanında yapılmasına bağlıdır.

Aylık Periyodik Bakımında yapılacak olan kontroller

· Yağ Seviyesi
· Su Seviyesi ve Katkılar
· Yakıt Sistemi
· Akü Elektrolit Seviyesi
· Kutup Başları ve Kabloları
· Kayış Gerginlikleri
· Rad. ve Alter Korumaları
· Radyatör Petek Temizliği
· Blok Su Isıtıcısı
· Filtrelerin Kontrolü
· Akuplaj Civata Kontrolü
· Güç Devresi Kontrolü
· Kumanda Devresi Kontrolü
· Akü Şarj Cihazı
· Kontrol Panosu
· Göstergeler
· Şarj Alternatörü
· Alarm / Stop Kontrol
· Topraklama
· Soğutma Sıvı Sıcaklığı
· Motor Yağı Basıncı
· Havalandırma Sistemi
· Egzoz Sistemi
· Transfer Panosujeneratör periyodik bakım sözleşmesi, jeneratör periyodik bakım teknik şartnamesi, jeneratör periyodik bakım yönetmeliği, jeneratör periyodik bakım sözleşmesi örneği, jeneratör periyodik bakım çizelgesi, jeneratör periyodik bakım formu, jeneratör bakım talimatı, jeneratör periyodik kontrol,